Wandelen in de Ardeche

Wandelen in de Ardeche

Wandelen in de Ardeche is net als vissen in een aquarium, altijd raak. De vraag is alleen nog waar ga je wandelen in de Ardeche. In dit artikel gaan we naar Chateau de Pierregourde, een romantische ruine op het dak van de Ardeche, althans, van de Ardeche waar ik was. In ieder geval heb je tijdens dit dagje wandelen in de Ardeche een paar prachtige vergezichten en de kans op een colletje extra als je de benen hebt.

Wandelen in de Ardeche

De wandeling begint met een prachtige autorit naar de Col de Gilhac. Daar parkeert u de auto en loopt via een kort pad van ongeveer anderhalve kilometer naar de Ruine van Chateau de Pierregourde. De echte wandelaars onder ons kunnen starten in St. Laurent du Pape en via een rondje van 15 kilometer de omgeving volledig in zich opnemen.

Helaas kan ik op deze dag niet te ver in de benen dus ik doe het via de Col de Gilhac. Van daaraf is het een fluitje van een cent en een prachtig uitzicht in het verschiet.

Het Kasteel is een oud landhuis waarvan de bewoners heersten over de streek rond Gilhac-en-Bruzac. Het kasteel stamt uit de 13e eeuw. Er is weinig meer van over na de twisten tussen de katholieken en de protestanten maar vooral nadat het in de 17e eeuw werd verlaten en als steengroeve werd gebruikt.

Het Chateau ligt op een rots op een hoogte van rond de 700 meter en verschaft de bezoeker een blik over de bergen van de Ardeche, het Rhonedal en in de verte de pieken van de Drome. Het uitzicht is van uitzonderlijke schoonheid hoewel de klim naar het hoogste punt van het Chateau redelijk gevaarlijk is. Er zijn geen paden en er liggen veel losse keien.

Wandelen in de Ardeche
Wandelen in de Ardeche

Maar het is de moeite waard en ik zou er zo weer heen gaan. Maar dan wel via St. Laurent du Pape of via een andere wandelroute in het gebied rond Vernoux-en-Vivarais.

Wie veel en vaak wil wandelen in de Ardeche kan ik aanraden de plaatselijke VVV’s op te zoeken. Ik heb erg goede ervaringen met die mensen. Ook deze route kwam via een VVV, gratis en voor niks. Alleen konden wij die route helaas niet helemaal lopen.

Dat krijg je er van als je als jongen uit een plat land tegen bergen op gaat fietsen. Dan krijg je zo’n pijn aan je poten dat je rustig aan moet gaan doen. Dan word je pagina’tje wandelen in de Ardeche zo kort dat het een berichtje word.

Maar het gebied op zich is van ongekende schoonheid en ik ben daar echt niemand tegengekomen. Gewoon gaan dus, naar office de tourisme en in de benen.

Hieronder het fotografische verslag van de korte wandeling en de prachtige ruïne.

De “Wandelroute Chateau de Pierregourde en omgeving” kunt u HIER downloaden (.pdf).

Bij de Foto’s
  • 1: Kaartje – Het gebied rondom het Chateau.
  • 2: Chateau de Pierregourde vanaf de andere kant van de vallei.
  • 3: Pittoresk dorpje op weg naar het kasteel.
  • 4: Uitzicht naar Vernoux-en-Vivarais.
  • 5: De parkeerplaats bij de Col de Gilhac.
  • 6: Op weg en meteen de eerste indrukken van de prachtige omgeving.
  • 7: Top van de Col de Gilhac.
  • 8: En het kasteel in de verte met op de achtergrond de pieken van de Ardeche.
  • 9: Je nadert het kasteel over een smal pad over de kam van de rots.
  • 10: De resten worden zichtbaar. Veel is het niet maar op zijn eigen manier wel heel erg mooi.
  • 11: De ruine heeft bijzonder steile stukken en ik moet flink in de kuiten om de top van te bereiken. Het gaat over smalle paadjes, keien en brokstukken en de wind probeert me continu van de rots te blazen.
  • 12: Twee schietgaten verraden de gewelddadige historie van dit door de Hugenoten bewoonde kasteel dat in de oorlog tussen de katholieken en de protestanten in de middeleeuwen flink heeft geleden van de strijd.
  • 13: De resten van de muren lijken elk moment om te kunnen vallen.
  • 14: Een van de twee schietgaten die nog over zijn. Menig ridder zal zijn pijlen door dit smalle gat hebben geschoten. Voor een fantasievolle romanticus een bron van inspiratie.
  • 15: Een gammele punt van het kasteel bied een fraai panorama.
  • 16: Doorkijkje in de muur van het kasteel op de heuvels van de Ardeche.
  • 17: Ik sta nu op het hoogste punt en kijk naar beneden naar de resten van het chateau. Met knikkende knieën want het was een nogal enge klim.
  • 18: Het waait hier keihard en ik moet moeite doen om mijn fototoestel vast te houden als ik hier op het hoogste punt van de berg sta. Dat de muren niet omwaaien is een wonder. Maar het uitzicht is indrukwekkend.
  • 19: We dalen weer af. Een laatste blik op de ruïne.
  • 20: Nicht aan de wandel met op de achtergrond St Laurent du pape, het Rhonedal en de Drome.
  • 21: Nicht bij een wegwijzer van het perfecte wandelnetwerk in dit gebied.
  • 22: En topsporter Dirk moet natuurlijk ook op de plaat.
  • 23: Blik op St. Laurent du Pape in de valei van de Eyrieux.
  • 24: Spaarzame bewoning op de flanken van de Col de Gilhac.
  • 25: Het prachtige pad naar beneden door de bosjes aan de Noordkant van de berg.
  • 26: Op de terugweg worden we nog getrakteerde op een mooi uitzicht op het Rhonedal met op de achtergergrond de hoge pieken van de Drome.

index

iGer.nl
Deze site gebruik geen cookies, trackers of andere spyware. Daarom hoeft u ook nergens mee akkoord te gaan of iets te weigeren. Wij staan voor een puur en schoon internet waarbij u veilig en onbekommerd kunt surfen op het World Wide Web. Ook deelnemen? Zie een Vrij Internet. Wij wensen u veel leesplezier: iGer & NetPerk.

door

Reacties

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *